Kısaca Teyzem Börek

Biz Bulgaristan’dan İzmir’e göç eden, unlu mamuller konusundaki el becerisini genlerinden, yetiştiği coğrafyadan alan; hamarat bir anneanne, öngörülü bir dede, maharetli çocuklar ve yenilikçi torunlardan oluşan, çalışanları, tedarikçileri ve on binlerce müşterisi ile kocaman, çok mutlu bir aileyiz.

1992 yılında küçük bir börek dükkanında başladı lezzet yolculuğumuz. Hepsi elde açılan enfes böreklerimizin ünü kısa sürede tüm Bornova’ya yayılırken tanıyan herkesin hemen teyzesi olan, sıcakkanlı ve sevecen anneannemiz de en az ürünlerimiz kadar ünlendi ve “Teyze’nin Yeri” olarak anılmaya başladı küçük börekçimiz.

Artan taleplere yetişmek için 1997’de ayrı bir imalathane kurmak kaçınılmaz olunca, el becerileri tartışılmaz olan göçmen kadınlarımızla kadromuzu genişletip emin adımlara büyümeye başladık. Elbette tüm imalat kadromuz, önce bizzat Teyzemiz tarafından eğitildi, ardından hepsi maharetli birer “Usta” oldu.

Lezzet noktalarımız İzmir içinde 4, İzmir dışında ise 1 şubeye ulaşınca 2013 yılında ciddi ve büyük adım atıldı. Yılların emeğinin bir marka haline gelmesi için Teyzemizin enfes lezzetleri “Teyzem Börek” markası ile müşterilerle buluşmaya başladı. Şubelerimiz daha modern bir konsepte kavuşurken ürün yelpazemize de yepyeni lezzetler eklendi. Bugün tüm şubelerimizde bol malzemeli, doyumsuz börek çeşitlerimizin yanı sıra; cevizli tereyağlı ev baklavası, onlarca farklı çeşit kurabiye, kek, pasta ve soğuk sandviçlerimiz ile ağırlıyoruz konuklarımızı. Balkan kültürümüzün en önemli yansıması olan kuşbaşı etli su böreği ile patatesli kıymalı muska böreğimiz başköşedeki yerini koruyor.

Her tadanın adeta bağımlısı olduğu, çıtır çıtır böreklerimizin lezzeti ise bir sır değil! Tek tek elde açılan yufkalarla yapılan böreklerimizde saf ayçiçeği ve bol bol iç malzeme kullanıyoruz. Ezine peyniri ile kaşar loru vazgeçilmezlerimizden olurken et ve kıymayı, yerli, küçük çiftlik hayvanlarından seçiyor, sebzeleri mutlaka mevsiminde tarladan alıyoruz. Hammaddenin daima en saf ve sağlıklılarını tercih ediyor, kapasitemiz ne kadar büyürse büyüsün üretimde fabrikasyona gitmiyor ve asla katkı malzemesi kullanmıyoruz. Böylelikle tüm ürünlerimizi kuruluşumuzdan bu yana her gün aynı kalite ve lezzet standardıyla bizler için birer konuk olan müşterilerimize sunuyoruz.

Teyzem Börek’in lezzetlerini İzmir’in dört tarafına, ardından da ülkemizin her köşesine yaymak öncelikli hedeflerimiz arasında. Bunun için gerekli tüm altyapıyı oluşturduk. Franchising anlaşmaları konusundaki olmazsa olmazımız, bizimle aynı heyecanı taşıyan, Teyzem Börek’i temsil edebilecek, lezzet tutkunları ile çalışmak. Bu yüzden de bayilik konusunda son derece seçici davranıyor, kalite standartlarımızdan ödün vermiyor ve acele etmiyoruz!

Eğer doyumsuz lezzetlerimizin, yenilenen ambiyansımızın ve güler yüzlü hizmet anlayışımızın keyfini henüz yaşamadıysanız, sizleri de bir gün mutlaka fırın kafemize bekliyoruz.

Afiyetle, keyifle…