etli su böreği-min.jpg
Lezzet Şimdi Başlıyor

Biz Bulgaristan’dan İzmir’e göç eden, unlu mamuller konusundaki el becerisini genlerinden, yetiştiği coğrafyadan alan; hamarat bir anneanne, öngörülü bir dede, maharetli çocuklar ve yenilikçi torunlardan oluşan, çalışanları, tedarikçileri ve on binlerce müşterisi ile kocaman, çok mutlu bir aileyiz. 1992 yılında küçük bir börek dükkanında başladı lezzet yolculuğumuz.

 

Hepsi elde açılan enfes böreklerimizin ünü kısa sürede tüm Bornova’ya yayılırken tanıyan herkesin hemen teyzesi olan, sıcakkanlı ve sevecen anneannemiz de en az ürünlerimiz kadar ünlendi ve “Teyze’nin Yeri” olarak anılmaya başladı küçük börekçimiz.

Teyzem Börek
Ailesi Büyüyor

Artan taleplere yetişmek için 1997’de ayrı bir imalathane kurmak kaçınılmaz olunca, el becerileri tartışılmaz olan göçmen kadınlarımızla kadromuzu genişletip emin adımlara büyümeye başladık. Elbette tüm imalat kadromuz, önce bizzat Teyzemiz tarafından eğitildi, ardından hepsi maharetli birer “Usta” oldu. Yılların emeğinin bir marka haline gelmesi için Teyzemizin enfes lezzetleri “Teyzem Börek” markası ile müşterilerle buluşmaya başladı. 

 

Bugün tüm şubelerimizde bol malzemeli, doyumsuz börek çeşitlerimizin yanı sıra; cevizli tereyağlı ev baklavası, onlarca farklı çeşit kurabiye, kek, pasta ve soğuk sandviçlerimiz ile ağırlıyoruz konuklarımızı. Balkan kültürümüzün en önemli yansıması olan kuşbaşı etli su böreği ile patatesli kıymalı muska böreğimiz başköşedeki yerini koruyor.

beyaz-cikolatali-kurabiye-min.jpg
 
4-min.png
Bugün Sizi
Lezzete Bekliyoruz 

Tek tek elde açılan yufkalarla yapılan böreklerimizde saf ayçiçeği ve bol iç malzeme kullanıyoruz. Ezine peyniri ile kaşar loru vazgeçilmezlerimizden olurken et ve kıymayı, yerli, küçük çiftlik hayvanlarından seçiyor, sebzeleri mutlaka mevsiminde tarladan alıyoruz. Kapasitemiz ne kadar büyürse büyüsün üretimde fabrikasyona gitmiyor ve asla katkı malzemesi kullanmıyoruz. Böylelikle tüm ürünlerimizi kuruluşumuzdan bu yana her gün aynı kalite ve lezzet standardıyla bizler için birer konuk olan müşterilerimize sunuyoruz.

Su böreğinden, mini poğaçalara, kurabiyelerden farklı kek çeşitlerine tüm ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturuyor, taze tariflerle taptaze tatlar sunuyoruz.